Výlety

Na této stránce naleznete tipy na místa, která při dovolené v této lokalitě rozhodně stojí za návštěvu. Samozřejmostí jsou Adršpašsko-Teplické skály, ale dočtete se zde i o neméně zajímavých místech, která nejsou tak turisticky známá. Rádi Vám pomůžeme s naplánováním Vašich výletů nebo doporučením ideální trasy. 

Samotná vesnice Zdoňov, kde se náš kemp nachází může nabídnout mnoho. Na tyto tři místa
se dá naprosto bez problému z kempu dojít pěšky a můžeme Vám pomoci naplánovat trasu
tak, abyste vše viděli v jeden den. Jedná se o překrásná místa, která ale nejsou tak turisticky vytížená jako například Adršpach. proto se pro některé může jednat...

Ostaš

15.02.2023

Stolová hora Ostaš z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny. Leží v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město Ostaše se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint.

Od Teplických skal s kterými vytváří souvislou plošinu jsou Adršpašské skály odděleny 7 km dlouhým kaňonem Vlčí rokle. Najdete zde až 90 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, vodopád a také 2 jezírka. Celou touto oblastí vede okružní stezka pro turisty.

Teplické skalní město se rozkládá podél toku Skalního potoka. Nachází se v nich asi 70 pojmenovaných skalních útvarů. Oblastí okolo Skalního potoka vede zpoplatněná okružní stezka pro turisty.

Skalní útvary Jiráskovy skály jsou součástí Adršpašsko-teplických skal a leží nedaleko Teplic nad Metují. Skály získaly název podle osady a zříceniny hradu Skály, kam Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu.

Zoo Laczna

13.02.2023

Menší zoologická zahrada vhodná pro návštěvy rodin s dětmi. Zoo má vybudované zázemí pro opékání, děti
si mohou pohladit většinu zvířat které zde chovají. V zoo se nachází i malý krámek se suvenýry a občerstvením. Do Zoo můžete i s pejskem.

Farma Wenet je obklopena malebnou krajinou Broumovska, která skýtá mnohé vyžití v každém ročním období,
od romantických procházek po okolí,
po celodenní výlety do skal, zdejších lesů, návštěvy památek, ale i oddech
a relax u zvířátek na farmě.

Klášter Broumov je pohostinným místem vzdělávání, umění, dialogu, setkávání a spolupráce. Inspiruje prohlídkou monumentální ukázky české barokní architektury stejně jako živým programem a kulturou. V prostorách památky funguje Vzdělávací a kulturní centrum Broumov - evropská instituce podněcující tvořivost, sebevědomí a toleranci.

Sněžka

13.02.2023

V dojezdové vzdálenosti se nachází také nejvyšší hora v Čechách Sněžka. Pro lidi kteří musí urazit kus cesty přes republiku je Sněžka určitě doporučeným místem na výlet.

Nedaleko za hranicemi v obci Krzeszów se nachází barokní klášterní komplex, který je považovaný za jeden z nejkrásnějších svatostánků v Evropě.