Sněžka

13.02.2023

Vzdálenost: 60 minut autem

V dojezdové vzdálenosti se nachází také nejvyšší hora v Čechách Sněžka. Pro lidi kteří musí urazit kus cesty přes republiku je Sněžka určitě doporučeným místem na výlet. 

Z Horní Malé Úpy - 15,5 km

Horní Malá Úpa - Pomezní boudy - Soví sedlo - Jelenka - Sněžka - Nad Růžovohorským sedlem - Jelenka - Pod Jelenkou - Horní Malá Úpa

Výchozím místem poměrně pohodlné trasy může být například cesta z Horní Malé Úpy přes Pomezní boudy, které jsou dostupné autem či autobusem z Trutnova. Okruh na Sněžku a zpět tvoří pomyslnou osmičku se společným bodem na Jelence.

Z Velké Úpy lanovkou - 15 km

Velká Úpa - Portášovy boudy - Růžohorky - Sněžka - Obří důl - Důl Kovárna - Pec pod Sněžkou - Velká Úpa

Rovněž příjemná cesta vede z Velké Úpy, odkud se dopravíte na Portášky lanovkou a budete pokračovat nahoru přes Růžohorky a rozcestí nad Růžovohorským sedlem. Cestou zpět můžete navštívit bývalý důl Kovárna, nahlédnout do dnes již nefunkční vodárny, která bývala zdrojem vody pro Sněžku, v Obřím dole navštívit kapličku s expozicí dokumentující lavinové katastrofy.

Z Pece pod Sněžkou lanovkou - 18 km

Pec pod Sněžkou - Růžohorky - Sněžka - Luční bouda - Výrovka - Richtrovy boudy - Chaloupky - Pec pod Sněžkou

Také další trasu vám zpříjemní lanovka, tentokrát z Pece pod Sněžkou, která vás vyveze na Růžohorky, nebo za ideálních povětrnostních podmínek až na vrchol hory.

Za Špindlerova Mlýna přes Špindlerovku - 33 km

Špindlerův Mlýn - Špindlerova bouda - Obří sedlo - Sněžka - Luční bouda - Bouda u Bílého Labe - Pod Jeleními boudami - Špindlerův Mlýn

Na této trase se ze Špindlerova Mlýna pěšky či autobusem přesunete na Špindlerovku, odkud cestou česko-polského přátelsví přes Obří sedlo na Sněžku. Cestou zpět se můžete rozhlédnout do kraje hned z několika upravených vyhlídek a dopřát si nádhernou přírodní podívanou, kterou nabízí vodopády na Bílém Labi.

Z Pece pod Sněžkou Obřím dolem - 12 km

Pec pod Sněžkou - Obří důl - Důl Kovárna - Obří sedlo - Sněžka - Růžohorky - Pec pod Sněžkou

Na jedné z náročnejších tras si na nejvyšší vrchol Krkonoš vyšlápnete z Pece pod Sněžkou vzhůru Obřím dolem, kde můžete navštívit například bývalý důl Kovárna. Po návštěvě Sněžky si zkraťte cestu lanovkou zpět do Pece.